Memduh BORAZAN


ACISIYLA, TATLIYSA BİR SEZON DAHA BİTTİ

Acısıyla, tatlısıyla bir sezonu daha geride bıraktık.


Acısıyla, tatlısıyla bir sezonu daha geride bıraktık.

2023-2024 futbol sezonu hafta sonu oynanan maçlar ile tamamlandı. 16-17 Eylül 2023 tarihinde başlayan sezon 7 Temmuz 2024 tarihinde sona erdi. Yaklaşık olarak 10 ay süren 2023-2024 futbol sezonu büyük heyecana sahne oldu.

Kayseri Süper Amatör Küme başta olmak üzere 1.Amatör Küme, 2.Amatör Küme, U18 Ligi, U17 Ligi, U16, Ligi, U15 Ligi, U14 Ligi, U!3 Ligi, U12 Ligi ve U11 Liginde mücadele eden ve şampiyon olan takımları canı gönülden tebrik ediyorum. 

Güzel bir sezonu geride bıraktığımızı düşünüyoruz. Zaman zaman beklemediğimiz, istemediğimiz olaylar olsa da renkli, çekişmeli bir sezonu geride kaldı. Kayseri amatörü ASKF ve Futbol İl Temsilciliği ile daha iyi yerlere gelmesi için her türlü imkânlar seferber edildi. Başta Mutlu Önal başkanımız olmak üzere, Futbol İl Temsilcisi Mehmet Yücel ve ekibi yoğun, yorucu geçen sezonu başarılı ile tamamladılar. Ellerine emeklerine ve yüreklerine sağlık.  Ön planla olan o kadar çok şey varken bir o kadar da ön planda olmayan isimler var. 

Kayseri amatörünün nabzını tutan bir spor muhabiri olarak emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Amatör futbolda gönüllük önemlidir. Parayla, pulla olacak bir iş değil, sadece gönülle olacak bir iş. Severek yaptığım meslek yaşantımda yeri geldi, eleştirildim, yeri geldi övüldüm ama hiçbir zaman amatör camiadan kopmadım. Çünkü ben bu işin mutfağından geldim.

Kayseri amatörü her geçen yıl daha iyiye gitmesi lazım. Yapılan milyonluk yatırımların karşılığı bu alınmalı. Bu sezon her kategoride keyifli karşılaşmalar izledik. En özelleri ise şampiyonluk kutlamalarıydı. Gerek ASKF gerek Futbol İl Temsilciliği göreve geldikten bu zamana kadar çok iyi şeyler yaptılar liglerin kalitesi ise her geçen sezon daha iyi olduğunu bu sezon gördüm. Liglerimiz kalitesinin artması demek Kayseri’nin sporda markalaşma ve daha iyi noktaya gelmesi demektir.

Umuyorum ki bundan sonraki süreçte Kayseri amatöründe daha güzel şeyler olacak. Biz değil, hep birlikte bu camiayı daha güzel yerlere getireceğiz. 

Yeni sezonda görüşmek üzere. 

Allah’a emanet olun.