İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Develi'den Talas ilçesine geçerken Erciyes Tekir Yaylası'ndaki Başbuğ Otağı'nda  partililerle birlikte bozkurt selamı ile çektirdiği hatıra  fotoğrafına bir tepkide Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok'dan geldi.
"Bugün Kayseri, Ülkücü Hareketi öfkelendiren bir rezalete şahit oldu" diyen İl Başkanı Tok, CHP- HDP yanaşması olan İP isimli siyasi devşirmeler,  bugün MHP ve Ülkücü Hareketin en büyük hatıralarını, anılarını barındıran Erciyes Zafer Kurultayı alanında, Merhum Başbuğumuzun ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Otağ olarak kullandığı yerin önünde bildiğiniz tiyatro oynamışlardır" dedi. Fotoğrafı sosyal medya hesabından sert bir dil ile eleştiren Tok, "Pespaye zihniyetleri, ihanete hizmet sunan bedenleriyle hatıralarımız, anılarımız olan yerleri kirletmişlerdir. CHP ve HDP’nin ihanetlerine uşaklık edenler utanmadan Bozkurt işaretimizi kullanarak poz vermiştir. CHP ve HDP’nin terör örgütlerine sahip çıkma, ihanetleri uygulama çabalarına destek verenlerin Türklüğün bağımsızlık sembolü Bozkurt işaretini kullanması tam manasıyla hadsizliktir.Türk milletine yaptıkları ihanetler bizzat kendi partilileri tarafından deşifre edilen bu devşirmeler, bizim sembol ve değerlerimizi istismar etmeyi bırakmalı ve öfkemizin muhatabı olmamalıdır. CHP ve HDP’ye uşaklık edenlerin kendilerini onların sembolleriyle tatmin etmesi yerinde davranış olacaktır. Uyarımız siyasi devşirmelerin Kayseri uzantılarının kulağına küpe olmalı ve anılarımızın, hatıralarımızın üzerinde dolaşmamaları adına son uyarıdır" diye konuştu.

SERKAN TOK:” İP İSİMLİ SİYASİ DEVŞİRMELER”

Erciyes Tekir Yaylası'ndaki Başbuğ Otağı'nda partililerle birlikte bozkurt selamı ile çektirdiği hatıra fotoğrafına bir tepkide Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok'dan geldi.
SİYASET 21.10.2020 22:38:00 0