NEREDEN NEREYE

NEREDEN NEREYE

Trendyol Süper Lig temsilcimiz Mondihome Kayserispor’da pazar günü yapılacak olan Olağan Genel Kurul öncesi çalışmalar aralıksız devam ediyor. Başkan Ali Çamlı, kongre öncesi gazetemiz Genel Yayın Yönetmenimiz Metin Sönmez ve muhabirimiz Memduh Borazan ile bir araya geldi. Bir birinden önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulunan Başkan Ali Çamlı, kulübü 960 milyon TL borç ile aldıktan sonra gelen dosyalar sonrası borç 1 milyar 680 milyon TL oldu.  Kurun ve artan maliyetin içerisinde titiz çalışmalar sonrası çıkan Başkan Ali Çamlı ve yönetim kurulu üyeleri kulübün borcunu görev yaptıkları dönem içinde azaltarak 330 milyon TL’ye kadar eritti.

Borç eridi…

Başkan Ali Çamlı ve yönetim kurulu üyeleri göreve geldiği günden ilk genel kurulda kulübün borcu 960 milyon TL açıklanmasının ardından FIFA’dan gelen dosyalar ile kulübün borcu 1 milyar 680 milyon TL olarak ortaya çıktı. Pazar günü yapılacak olan Olağan Genel Kurul’da kulübün nereden nereye geldiği daha detaylı bir şekilde açıklanacak. Başkanb Ali Çamlı bu borçun kapanmasında 5-6 ismin çok büyük emeği olduğunu söyledi. Çamlı, “Biz bu borçu tek başıma kapatmadık.  Başta Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Ak Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e çok teşekkür ederim. Kayserili birçok iş adamımızda bu takıma hem madddi hem de manevi olarak destek veriyorlar. Biz birlikte daha güçlüyüz. O yüzden şehir olarak hep birlikte olmalıyız. Bu takım üzerinde emekleri unutulmaz” dedi.                                                       

117 dosya kapatıldı…

Mondihome Kayserispor’un son 3-4 sezon içerisinde yaşadığı transfer yasakları sonrası dosyalar tek tek kapatıldı. Başkan ali Çamlı ve yönetim kurulu üyeleri yoğun ve titiz çalışmalar sonrasında tam 117 sorunlu dosyayı kapatarak kulübün borcunu eritti. 2023 yılı içerisinde kapatılması zor olan dosyaları yapılan çalışmalar neticesinde kapatarak büyük bir iş başaran Başkan Ali Çamlı, bundan sonraki süreçte daha sağlam bir şekilde yol alacak.

Gece gündüz çalışıyoruz…

Yeni sezon öncesi gelen transfer yasağını kaldırmak için gece gündüz çalıştıklarını belirten Çamlı, “2 İspanyol avukat ile anlaştık. Anlaştığımız avukatlar İsviçre de çalışmalarına devam ediyorlar ve her gün irtibat halindeyiz. Transfer yasağının kalkması için gece gündüz demeden çalışıyoruz.  Elimizdeki Tüm kozları ve belgeleri kullanıyoruz. İnanıyorum ki kısa zamanda yasağı kaldırıp önümüzde bakacağız” diye konuştu.         1 kuruş heba olamaz…

Kulübün 1 kuruşun heba edilmediğini söyleyen Başkan Ali Çamlı, “Kayserispor’un bu şehrin en büyük markası. Bu camianın 1 kuruşunu heba etme hakkımız yok. O yüzden göreve geldikten sonra kulüp içerisine birçok şeyi değiştirdik ve her şey şeffaf bir şekilde ilerliyoruz. Bunları yapmak tabii ki kolay olmadı. Bundan sonra her şetimiz şeffaf bir şekilde devam edecek. Kulübe maddi ve manevi anlamda giriş çıkışların tamamı banka üzerinden yapılıyor. Şehrimizin en büyük değerine sahip çıkıp, 1 kuruşunu heba etmeyeceğiz ve ettirmeyeceğim Ben ve yönetimin kendi suyunu, çayını, şekeri vb. kendi cebinden alıp koyuyor.”

Batırmaya çalışsalar bile…

Başkan Çamlı, Kayserispor’da yeni bir sistem geliştirerek, ekonomik anlamda düzensizliğin önüne geçeceklerini belirtti. Çamlı, “Öyle bir sistem geliştireceğiz ki, bu takıma hasar vermek istense bile bu mümkün olmayacak. Kayserispor’un sağlıklı bir yapı üzerinden hayatiyetini devam ettirmesi için bunları yapmak zorundayız. Önemli bir mesafe kat ettik, kısa zamanda daha da iyi noktaya geleceğiz” ifadesini kullandı.

Mevkiler belirlendi…

Mondihome Kayserispor yeni sezonda takviye yapılacak mevkiler belli oldu. Sarı-Kırmızlılar Pazar günü yapılacak olan Olağan Genel Kurul’un ardından hareketlik başlayacak. Temsilcimiz Mondihome Kayserispor yeni sezonda kadrosuna forvet, kanat ve orta sahaya takviye yapacak. Başkan Ali Çamlı ve Teknik Direktör Burak Yılmaz yapıtları görüşme sonrasında yapılacak takviyeler konusunda mutabık kaldılar ve fazla transfere ihtiyaç yok noktasında anlaştılar.

(Haber-Foto: Memduh BORAZAN)


SPOR 7.06.2024 09:18:00 0