AYDIN: TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALDIK

AYDIN: TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALDIK

Kısa zaman içerisinde Kayseri’ye atanan ve geldiği günden bugüne kadar herkesin takdirini kazanan Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Aydın, Kurban Bayram öncesi tüm tedbirleri aldıklarını ve bu şehrin huzurunun kimsenin bozamayacağı ifade etti. Emniyet Müdürü Atanur Aydın yaptığı açıklamada, “Bu Kurban Bayramı hem okulların tatil olduğu cuma gününe ve pazar gününde bayram günü çok sıkışık. Yani biz cuma akşamı ve cumartesi günü çok yoğun bir trafik bekliyoruz. Bu sebepten dolayı özellikle doğu, batı aksi dediğimiz bizim Malatya yolu güzergâhı. Gerek Sivas yolunda ve Ankara yolunda,  Adana yolunda çok fazla tedbirler aldık. 192 ekibimiz günlük olarak ortalama orada görev alacaklar. Bayramı gerçekten bayram gibi yaşayabilmemizin en büyük sebeplerden bir tanesi kazasız, belasız yaşamak” diye konuştu.

Bu şehrin huzurunu kimse bozamaz…

Kayseri’de yapılan operasyonlarla ilgili konuşan Aydın, “Kayseri’de uyuyan hücre evleri olup olduğunu da biliyoruz. Burada güzel bir istihbarat örgütümüz var. Gerek MİT’le gerek Jandarmayla gerekse de emniyet istihbaratı çok iyi çalışıyor. Çalışmalar da devam edecektir ve bizim operasyonları olgunlaştırma sürecimiz var. Ama eğer tehlike yakınsa da hemen direkt operasyona geçeriz. Bunun kararı bizim tarafımız net bir şekilde verilir. Diğer kurumlarla olsun ben burada kendilerine teşekkür ediyorum. Bu şehrin kimse huzurunu bozmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Kayseri huzurlu bir şehir…

30 Büyükşehir’in içerisinde 3 büyük ili çıktığımızda Kayseri en huzurlu şehir olduğunu ifade eden Atanur Aydın, “Asayiş konusunda özellikle şu anda en iyilerden birisiyiz. Bakın bir taraftan bunu kabul etmek lazım. Yani sizi 30 büyükşehir içerisinde sınıflayabiliriz. Bunların içerisinde İstanbul, Ankara, İzmir’i çıkalım. 27 il içerisinde en huzurlu şehir diyebilirim ben bu konuda.  Burada hiç suç işlenmiyor mu? Hayır. Suç işleniyor. Elbette ki suç işleniyor ama geldiğimiz günden beri bir şey yapmaya çalışıyoruz burada. Vatandaşın normal sokaktaki vatandaşın huzurunu bozacak kim varsa, ne varsa onların tamamı bir şekilde hayatın içerisine arınmasını sağlıyoruz. Bir kız çocuğu burada şu anda eğer arkasına bakarak yürüyorsa burada bir sorunumuz var demektir. Biz bunlara asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. (Haber-Foto: Memduh BORAZAN)

 


GÜNDEM 13.06.2024 09:57:00 0