ANADOLU HOLDİNG RESMEN SATIŞTA

ANADOLU HOLDİNG RESMEN SATIŞTA

Kayseri’nin dünyaya açılan gururu Erciyes Anadolu Holding'de 3 şirket daha satışa çıktı. Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “HES Kablo, Boyçelik ve Erciyes Çelik Halat’la birlikte 22.000.000.000 (22 Milyar) muhammen bedelle satışa çıktı. Hayırlı olsun’ paylaşımında bulundu.
Kayseri’de TMSF bünyesinde satış süreci devam eden Erciyes Anadolu Holding’in en büyük şirketi de satışa çıktı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararı holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin sosyal medya hesabından duyurdu. Ertekin şirket satışını, ‘Amiral gemimiz satışa çıktı’ şeklinde paylaştı.
Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, holding bünyesinde faaliyet gösteren HES Kablo, Boyçelik ve Erciyes Çelik Halat’ın satışa çıkarıldığını duyurdu.
22 Milyar muhammen bedelle satışa çıktı!
Ertekin’in duyurusuna göre, şirket için teklifler kapalı zarf usulü ile alınacak olup son teklif verme tarihi olarak ise 26 Ağustos 2024 saat 16:30 olarak belirlendi. Başvuruların TMSF’ye yapılacağı bildirildi. Şirket 22.000.000.000 (22 milyar) muhammen bedelle satışa çıktı. Ertekin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında “Holdingimizin amiral gemisi, İSO 500’e göre Türkiye’nin en büyük 91. sanayi kuruluşu, Türkiye’nin en büyük kablo şirketi, Türkiye’nin en fazla kablo ihracatı yapan şirketi, Kayserimizin en büyük şirketi, Kayserimizin en fazla ihracat yapan şirketi olan HES KABLO bu gece resmi gazetede çıkan ilan ile satışa çıktı.  HES Kablo, Boyçelik ile ortak iştiraki olan Erciyes Çelik Halat’la birlikte 22.000.000.000 (22Milyar) muhammen bedelle satışa çıktı. Hayırlı olsun” dedi.
Şirketlerin ihaleleri TMSF İstanbul hizmet binasında 28 Ağustos 2024 tarihinde saat 10:00’da yapılacak. Tekliflerin açılmasının ardından açık artırmaya geçilecek.
Bir önceki ihalede ise Erciyes Anadolu Holding bünyesinde TMSF tarafından satışa çıkarılan şirketler arasında yer alan DOQU Home’un satışı gerçekleştirildi. Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin, holding bünyesinde ilk satışın gerçekleştirildiğini kamuoyuna duyurdu. Buna göre peşin ödeme yapan Türkiye Cumhuriyeti şirketlerinden İstanbul yerleşkeli Anadolu Güçbirliği Holding, Doqu Home’nin yeni sahibi oldu. 
(Haber merkezi)


GÜNDEM 10.07.2024 08:19:00 0