ERCİYES’E HÜCUM

  ERCİYES’E HÜCUM

Kayseri Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, 2024-2025 sezonu öncesi birçok takıma ev sahipliği yapacak. Yeni sezon öncesi yurt içi ve yurt dışından futbol kulübü yeni sezona Erciyes Yüksel İrtifa Kamp Merkezi’nde hazırlanacak. 4 yıl önce kurulan ve yeni sezon öncesi toplam 6 adet futbol saha ile yeni sezona hazır olan 1850 rakımlı Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi kulüplerin gözde kamp merkezi haline geldi.

Birçok takım Kayseri’ye gelecek…

Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne yurt içi ve yurt dışından şuan itibari ile 10 takım geliyor.  Süper Lig ekiplerinden temsilcimiz Bellona Kayserispor’un yanı sıra Konyaspor, Gaziantep FK, Samsunspor ile Hollanda temsilcisi Almere City takımları yeni sezona Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde hazırlanacak. Bu takımların yanı sıra yine yurt içi ve yurt dışından takımların geleceği öğrenildi. Temmuz ayı başı itibari ile takımlar Kayseri’ye gelmeye başlayacak.

Yüksek İrtifa Kamp Merkezi Sorumlusu Gülşah Bıkmaz, “Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ni bu sezondan itibaren Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş tarafından işletilecek. Şuana kadar hem yurt içinden hem de yurt dışından birçok takım burada kamp yapacak. Geçen sezon 2 saha vardı bu sezon ise bu sayı 6’ya çıktı. Futbol takımlarının yanı sıra spor salonları ve yüzme havuzları ile birçok branşta Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezinde çalışmalarını sürdürebilecekler. Birkaç sene içerisinde takımlar yurt dışına değil kamplarını Türkiye’de ve Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde yapacaklar. Şuana kadar 4 süper Lig ve 1 Hollanda ekiplerinden bir takım Kayseri’de kamp yapacak. Bunun yanı sıra birkaç kulüple daha görüşmelerimiz sürüyor. Görüşmelerin ardından birkaç takımın daha Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezinde kamp yapmasını bekliyoruz” dedi.


GÜNDEM 20.06.2024 10:05:00 0